צור
קשר
פורום מתכונים חיפוש מתכונים המלץ על
מתכון
מתכונים מומלצים מתכונים
חדשים
הרשמה לאתר
דף הבית
אפיה
מרקים
פסטה
סלטים
בשר
דגים
תוספות

קינוחים

המתכונים הכי טובים  - האוכל הכי טעים - מתכונים מובחרים

 

הרשמה לאתר
קבל מתכונים למייל שלך

חייב קפה אחרי האוכל

תמיד יהיו את אלו שיהיו חייבים קפה אחרי האוכל, כדי "להוריד" את האוכל או "לעזור" לו לרדת בקיבה, זהו מעין הסיומת של הארוחה שלהם, הסגירה של המנה הכבדה.גם בעבודה מזל שיש מכונת קפה למשרד ואפשר לשתות חופיש כי אחרת אפשר להירדם.

קפה הוא לעיתים משביע בעצמו, יש כאלו שיגידו לאחר ששתו את הקפה, עכשיו שבעתי, כיוון שהקפה הוא בעל טעם ומרקם שנותנים את התחושה של השובע, למרות שהוא בסך הכל משקה טעים.

קפה הוא הדבר הנחוץ ביותר לאנשים בבוקר, אחרי הארוחה, בערב ובישיבה אצל חברים ובני משפחה. הקפה הוא הסגיר של כל אירוע הכולל בו אוכל והאות להמשיך לעבוד.

גם במסעדות לרוב יציעו לכם אחרי ארוחה כבדה- קפה. זה הנוהל המתרחש שנים על גבי שנים ומקובל ברחבי העולם. הגוף "חייב" את הקפה לאחר האוכל כי מבחינתו זהו הדבר הנכון עבורו.

גם כאשר אתם מתארחים אצל חברים או לחילופין מארחים אנשים בבתיכם, לאחר סיום הארוחה מיד תציעו את הקפה או המשקה החם, זאת על מת לכבד את האורחים בעוד דברי מתיקה ומשקה חם להרוות את הקיבה בנוזל ובחום, כך שהאוכל ירד בניחותה ואתם תצאו מארחים טובים.

הקפה הוא לפעמים הדבר המלווה אנשים שמעשנים לאחר הארוחה, כך שאומרים סיגריה וקפה עכשיו יהיה השילוב המושלם לארוחה הזו. לכן גם פה הקפה מככב ונותן קונוטציה של סגיר.

אין ספק שמי שאוהב לשתות קפה או נס קפה, יעדיף לשתות אותו לאחר האוכל, זהו שילוב מושלם עבורו וגם הדרך לומר לגוף שלו, די מספיק עם האוכל. בעצם כשאתם שותים קפה לאחר הארוחה, אתם לא רוצים לאכול לאחר מכן כלום, שכן הקפה הוא האות לחדול.

הקפה הוא הדבר שאומר לגוף אכלת מספיק, עכשיו זה הזמן לנוח, כך לפחות זה מתבצע מבחינה פסיכולוגית, אך הגוף לא באמת חייב את האות הזה, הנפש חייבת את זה. מי שאוהב קפה חושב כי זה הדבר הטוב עבורו, ולכן לא רק הגוף אוכל גם הנשמה אוכלת, האהבה שלכם לדבר מסוים היא התיאבון שלכם והכמיהה לעוד ועוד. כאשר אתם שותים את הקפה, אתם בעצם מוסרים לגוף שלכם אתה אכלת עכשיו הנשמה נהנית, אז שב בניחותה וספוג גם את הקפה.

הדבר הוא לא פסול, אלה להיפך, כשהנשמה מרוצה, אתה מרוצה, כך אתה יכול לחזור לעבוד בלי לחץ ועם שמחה בלב, לכן קפה לרוב לאחר הארוחה הוא דבר חשוב, כי כמו שהיין משמח לבב אנוש- קפה פי שלוש.